counter easy hit

توسعه دهنده وب

ما معتقدیم باید شرایطی بی نظیر برای توسعه دهندگان , دانشجویان و کمپانی ها جهت دریافت خدمات و آموزش های اختصاصی و حرفه ای فراهم نماییم.

عضویت / ورود
در خبرنامه با ما باشید

دریافت مطالب ویژه و کدهای تخفیف تنها مخصوص اعضا خبرنامه می باشد.

آموزش اتصال به درگاه واسط در لاراول | اتصال به درگاه های واسط WSDL Soap

مدرس : رضا دسته بندی : لاراول تاریخ انتشار : 4 ساعت پیش

پرداخت آنلاین لاراول

یقینا یکی از کاربردی ترین آموزش هایی که تمام برنامه نویسان به آن نیاز دارند طریقه اتصال به درگاه های بانکی می باشد زیرا اکثریت سیستم ها به نحوی نیاز به برقراری ارتباط با بانک ها را دارا می باشد. در این دوره بسیار ساده ما قصد داریم تا نحوه اتصال به درگاه های واسط را برای شما کاربران گرامی آموزش دهیم.

اتصال به درگاه های واسط مجموعا از دو طریق انجام می شود یا از طریق CURL و یا از طریق SOAP و Nusoap که ما در این آموزش برای شما کاربران گرامی نحوه اتصال از طریق Soap , NuSoap را آموزش می دهیم. درگاه بانکی که ما در این اموزش از طریق ان به سیستم بانکی متصل می شویم نکست پی می باشد در صورتی که شما با دیدن این آموزش می توانید زرین پال و تقریبا بیش از 50 درصد وب سایت های درگاه واسط را کدنویسی نمایید و تنها کافی است متغییر ها و ادرس لینک ها را بر اساس درگاه خودتان تغییر دهید.

قسمت اول : در این قسمت ما اقدام به بررسی نمونه کدهای اتصال نکست پی می نماییم و سپس در لاراول یک فرم طراحی می کنیم که اطلاعاتی شامل مبلغ و شماره فاکتور توسط کاربر و یا سیستمی به سمت کنترلر ارسال می شود و سپس کنترلر متغییر ها را توسط آرایه به سمت نکست پی ارسال می کند و نکست پی در صورت موفق بود عملیات کد -1 همراه با یک کد تراکنش چندین حرفی را برای شما باز می گرداند که البته تمام این عملیات ها مخفی و در پشت سایت شما انجام می شود و بعد از انکه کد سیستمی و کد تراکنش به سمت سایت شما یا همان لاراول ارسال شد ما این اطلاعات را دریافت و در دیتابیس ذخیره می کنیم و سپس به سمت بانک راهنمایی می شویم و عملیات پرداخت را انجام می دهیم.

 

قسمت دوم : در این قسمت ما عملیات پرداخت را انجام داده ایم و یا پرداخت کامل و یا ناقص و انجام نشده ما به سمت آدرس CallBack در سایت هدف و همان لاراول خودمان هدایت می شویم. بعد از رسیدن به مسیر بازگشتی یک کد که نشان دهنده وضعیت پرداخت است به سمت ما ارسال می شود به همراه شناسه تراکنش و مبلغ پرداختی و در این قسمت ما با جستجو در دیتابیس رکورد مورد نظر را پیدا می کنیم و سپس در صورت موفق بودن Status پرداخت را به 1 تغییر می دهیم و به کاربر محصول را تحویل می دهیم و در غیر این صورت خطا را نمایش می دهیم .

اعضا ویژه : کاربران ویژه در پارت دوم آموزش کدهای اتصال آماده به درگاه نکست پی و زرین پال را نیز دریافت می کنند.